Rewitalizacja Łodzi

Opis

Kamienica z 1910 roku, w której znajduje się 35 lokali, z tego 1 usługowy. Styl architektoniczny jest typowym dla Łodzi tamtego okresu. Na złączeniach oficyn charakterystyczne ścięcia, poprawiające doświetlenie pomieszczeń narożnych, wysokie na ponad 4 metry kondygnacje i duże okna. W budynku znajdują się 3 klatki schodowe, z tego jedna w bramie głównej.

Kamienica w kształcie litery U, składa się z 3 oficyn i dużego podwórza. Renowacja kamienicy obejmie wymianę stropów, renowację pionów instalacji, klatek schodowych, elewacji, a także gruntowny remont dachu.

Budynek posiada 6 kondygnacji i znajduje się w zrewitalizowanym otoczeniu, gdzie nie brakuje dobrego dostępu do infrastruktury. W promieniu 100 metrów od kamienicy są 2 szkoły i muzeum.

Smaczkiem dla miłośników architektury i historii jest to, że na podwórzu znajduje się unikatowa oryginalna płyta kanalizacyjna z 1910 roku.

Statystyki kamienicy

Powierzchnia projektu (m2)Ilość lokaliKwota zakupuLiczba inwestorów
2156,71355 700 000 zł15

Aktualności

Zamknięcie dostępu do budynku przy ul. Więckowskiego 46 w Łodzi

/
W dniu 14.12.2018 odbieramy klucze do naprawionej bramy. Ze względu na bezpieczeństwo nieruchomości i jej mieszkańców zdecydowaliśmy się na przywrócenie istniejącej bramy. W tym celu została ona zdemontowana, dokonano napraw i ponownie zamontowano. Dzięki temu możliwe staje się zamknięcie terenu i uniemożliwienie swobodnego dostępu dla osób postronnych, do czasu pełnej rewitalizacji.…

Tymczasowe zabezpieczenie dachu w budynku przy ul. Więckowskiego 46 w Łodzi

/
Remont dachu to nie jest szybki proces. Zaraz po uzyskaniu takich możliwości zespół Skarbca Kamienic przystąpił do zabezpieczenia na zimę dachu, by ograniczyć niszczenie budynku przy ul. Więckowskiego 46 w Łodzi. Wykonano już większość prac. Zakończenie zabezpieczeń zaplanowano do połowy listopada. Dach w takim stanie przetrwa do kolejnego sezonu, gdzie zostanie w całości wyremo…

Rozpoczęcie inwentaryzacji kamienicy przy ul. Więckowskiego 46 w Łodzi

/
20 października rozpoczęły się prace nad inwentaryzacją budynku. Prace potrwają do połowy listopada. Prace prowadzi pracownia architektoniczna Jerzy Lutomski z Łodzi.