Rewitalizacja Łodzi

Opis

Kamienica z 1910 roku, w której znajduje się 55 lokali, z tego 1 usługowy. Styl architektoniczny jest typowym dla Łodzi tamtego okresu. Na złączeniach oficyn charakterystyczne ścięcia, poprawiające doświetlenie pomieszczeń narożnych, wysokie na ponad 4 metry kondygnacje i duże okna. W budynku znajdują się 3 klatki schodowe, z tego jedna w bramie głównej.

Kamienica w kształcie litery U, składa się z 3 oficyn i dużego podwórza. Renowacja kamienicy obejmie wymianę stropów, renowację pionów instalacji, klatek schodowych, elewacji, a także gruntowny remont dachu.

Budynek posiada 6 kondygnacji i znajduje się w zrewitalizowanym otoczeniu, gdzie nie brakuje dobrego dostępu do infrastruktury. W promieniu 100 metrów od kamienicy są 2 szkoły i muzeum.

Smaczkiem dla miłośników architektury i historii jest to, że na podwórzu znajduje się unikatowa oryginalna płyta kanalizacyjna z 1910 roku.

Statystyki kamienicy

Powierzchnia projektu (m2)Ilość lokaliKwota zakupuLiczba inwestorów
2156,71555 700 000 zł15

Aktualności

Wizualizacja elewacji frontowej Kamienicy przy ulicy Więckowskiego 46 w Łodzi

/
Po inwentaryzacji elewacji przystąpiliśmy do wykonania wizualizacji elewacji. Budynek przy ul. Więckowskiego 46 w Łodzi posiada piękne zdobienia, większość których niewidoczna jest dzisiaj z powodu ubytków tynku i brudu na elewacji. Tak będzie wyglądał budynek po odnowieniu.

Oryginalna pokrywa studzienki kanalizacyjnej w Kamienicy przy ulicy Więckowskiego 46 w Łodzi

/
Kamienice to różnego typu smaczki i ciekawostki. Także historyczne i architektoniczne. W trakcie prac architektonicznych w podwórzu budynku przy ul. Więckowskiego 46 w Łodzi, natrafiliśmy na oryginalną pokrywę studzienki kanalizacyjnej z 1910 roku. Pokrywę zachowamy, tak by stanowiła ozdobę odnowionego obiektu.

Opracowanie opisujące Kamienice przy ulicy Więckowskiego 46 w Łodzi

/
Budynek przy ul. Więckowskiego 46 w Łodzi wzniesiony został około 1910 roku. W tamtym czasie ul. Więckowskiego nazywała się ul. Nowocegielnianą. Zachowało się z tamtego okresu opracowanie opisujące budynek, pisane piękną grażdanką. Czy znacie dzisiaj kogoś, kto ma równie doskonały charakter pisma?