Rewitalizacja Łodzi

Opis

Kamienica z 1910 roku, w której znajduje się 55 lokali, z tego 1 usługowy. Styl architektoniczny jest typowym dla Łodzi tamtego okresu. Na złączeniach oficyn charakterystyczne ścięcia, poprawiające doświetlenie pomieszczeń narożnych, wysokie na ponad 4 metry kondygnacje i duże okna. W budynku znajdują się 3 klatki schodowe, z tego jedna w bramie głównej.

Kamienica w kształcie litery U, składa się z 3 oficyn i dużego podwórza. Renowacja kamienicy obejmie wymianę stropów, renowację pionów instalacji, klatek schodowych, elewacji, a także gruntowny remont dachu.

Budynek posiada 6 kondygnacji i znajduje się w zrewitalizowanym otoczeniu, gdzie nie brakuje dobrego dostępu do infrastruktury. W promieniu 100 metrów od kamienicy są 2 szkoły i muzeum.

Smaczkiem dla miłośników architektury i historii jest to, że na podwórzu znajduje się unikatowa oryginalna płyta kanalizacyjna z 1910 roku.

Statystyki kamienicy

Powierzchnia projektu (m2)Ilość lokaliKwota zakupuLiczba inwestorów
2156,71555 700 000 zł15

Aktualności

Wymiana instalacji w kamienicy przy ulicy Więckowskiego46 w Łodzi.

/
Trwa remont instalacji, dostawiany piony wodno-kanalizacyjne oraz wentylacyjne tak, aby klienci mogli zrealizować własne cele inwestycyjne. Na zdjęciu widzimy wiązkę nowych kominów wentylacyjnych

Remont klatek schodowych w kamienicy przy ulicy Więckowskiego46 w Łodzi.

/
Na klatkach schodowych zostały skute tynki. Kolejnym krokiem będzie oczyszczenie cegły i wypolerowanie jej. Prace zostaną zakończone już po remontach właścicieli w ich lokalach, tak aby a w trakcie remontów klatki nie zostały zniszczone.

Remont elewacji w kamienicy przy ulicy Więckowskiego 46 w Łodzi.

/
Pracujemy nad remontem elewacji. W połowie lipca zostało postawione rusztowanie przy lewej oficynie. Trwają już pracę tynkarskie, oczywiście zgodnie z zaleceniem konserwatora, bo zarówno przednia jak i tylna elewacja budynku znajdują się w ewidencji zabytków. Już niebawem wygląd tej kamienicy przejdzie całkowita metamorfozę!

Skarbiec Kamienic podpisał umowę warunkową na zakup kamienicy przy ulicy Więckowskiego 46 w Łodzi.

/
Skarbiec Kamienic podpisał umowę warunkową na budynek przy ul. Więckowskiego 46. Aktualnie oczekujemy na wypowiedzenie się przez miasto Łódź w temacie prawa pierwokupu. Spodziewamy się zakończyć proces przenoszenia własności budynku w ciągu najbliższego miesiąca i rozpoczniemy wtedy podpisywanie umów warunkowych z inwestorami na poszczególne lokale.  

Wizualizacja elewacji frontowej Kamienicy przy ulicy Więckowskiego 46 w Łodzi

/
Po inwentaryzacji elewacji przystąpiliśmy do wykonania wizualizacji elewacji. Budynek przy ul. Więckowskiego 46 w Łodzi posiada piękne zdobienia, większość których niewidoczna jest dzisiaj z powodu ubytków tynku i brudu na elewacji. Tak będzie wyglądał budynek po odnowieniu.

Oryginalna pokrywa studzienki kanalizacyjnej w Kamienicy przy ulicy Więckowskiego 46 w Łodzi

/
Kamienice to różnego typu smaczki i ciekawostki. Także historyczne i architektoniczne. W trakcie prac architektonicznych w podwórzu budynku przy ul. Więckowskiego 46 w Łodzi, natrafiliśmy na oryginalną pokrywę studzienki kanalizacyjnej z 1910 roku. Pokrywę zachowamy, tak by stanowiła ozdobę odnowionego obiektu.

Opracowanie opisujące Kamienice przy ulicy Więckowskiego 46 w Łodzi

/
Budynek przy ul. Więckowskiego 46 w Łodzi wzniesiony został około 1910 roku. W tamtym czasie ul. Więckowskiego nazywała się ul. Nowocegielnianą. Zachowało się z tamtego okresu opracowanie opisujące budynek, pisane piękną grażdanką. Czy znacie dzisiaj kogoś, kto ma równie doskonały charakter pisma?

Uzyskanie zaświadczeń o samodzielności lokali w Kamienicy przy ulicy Więckowskiego 46 w Łodzi

/
Dnia 4 stycznia zakończyliśmy z sukcesem proces uzyskiwania samodzielności lokali w kamienicy przy ulicy Więckowskiego 46 w Łodzi. Uzyskaliśmy samodzielności dla 55 lokali.

Złożenie wniosku o wydanie zaświadczeń o samodzielności lokali w Kamienicy przy ulicy Więckowskiego 46 w Łodzi

/
Dnia 21 grudnia złożyliśmy wniosek o wydanie zaświadczeń o samodzielności lokali. Wniosek dotyczy kamienicy położonej w Łodzi przy ulicy Więckowskiego 46. Zaświadczenie o samodzielności lokali jest niezbędne dla dokonania czynności wydzielenia lokali, jako samodzielnych nieruchomości lokalowych, z nieruchomości głównej.

Zamknięcie dostępu do budynku przy ul. Więckowskiego 46 w Łodzi

/
W dniu 14.12.2018 odbieramy klucze do naprawionej bramy. Ze względu na bezpieczeństwo nieruchomości i jej mieszkańców zdecydowaliśmy się na przywrócenie istniejącej bramy. W tym celu została ona zdemontowana, dokonano napraw i ponownie zamontowano. Dzięki temu możliwe staje się zamknięcie terenu i uniemożliwienie swobodnego dostępu dla osób postronnych, do czasu pełnej rewitalizacji.…

Tymczasowe zabezpieczenie dachu w budynku przy ul. Więckowskiego 46 w Łodzi

/
Remont dachu to nie jest szybki proces. Zaraz po uzyskaniu takich możliwości zespół Skarbca Kamienic przystąpił do zabezpieczenia na zimę dachu, by ograniczyć niszczenie budynku przy ul. Więckowskiego 46 w Łodzi. Wykonano już większość prac. Zakończenie zabezpieczeń zaplanowano do połowy listopada. Dach w takim stanie przetrwa do kolejnego sezonu, gdzie zostanie w całości wyremo…

Rozpoczęcie inwentaryzacji kamienicy przy ul. Więckowskiego 46 w Łodzi

/
20 października rozpoczęły się prace nad inwentaryzacją budynku. Prace potrwają do połowy listopada. Prace prowadzi pracownia architektoniczna Jerzy Lutomski z Łodzi.