Centrum Katowic

Opis

Wspaniała kamienica, datowana na 1893 rok. Zlokalizowana w jednej z najlepszych lokalizacji Katowic. Niedługa, bo 200-metrowa ulica Teatralna rozpoczyna się przepięknym budynkiem Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego, a kończy szkołą muzyczną. Plany miasta w stosunku do ulicy Teatralnej zakładają zmianę jej funkcji na deptak z przeważającą funkcją gastronomiczną.

Dodatkowym atutem jest bliskość kilku uczelni wyższych. Lokalizacja wydaje się więc bardzo atrakcyjna pod kątem wynajmu.

Budynek składa się z 14 lokali, w tym jednego usługowego zlokalizowanych w jednej z 3 oficyn – frontowej, bocznej i tylnej. Kamienica posiada 3 klatki i niewielkie podwórko.

Rewitalizacja zakłada wymianę dachu, renowację pionów, elewacji tylnej i frontowej, zwiększenie mocy mediów, przyłączanych do budynku, a także zagospodarowanie podwórza.

Statystyki kamienicy

Powierzchnia lokali (m2)Ilość lokaliKwota zakupuIlość inwestorów
1039,76143 300 000 zł11

Aktualności

Nowe instalacje w kamienicy przy ulicy Teatralnej 14 w Katowicach

/
Oto "trzewia"naszej kamienicy. Pod sufitami korytarzy piwnicznych rozpajęczają się nowe instalacje.

Wentylacja mechaniczna w kamienicy przy ulicy Teatralnej 14 w Katowicach.

/
Zamontowana została wentylacja mechaniczna, która jest dużym usprawnieniem dla kamienicy. Na zdjęciu obok butli z gazem, (o podejrzanym różowym kolorze) znajduje się mechanizm wyciągu mechanicznego.

Prace nad elewacją kamienicy przy ulicy Teatralnej 14 w Katowicach

/
Na pierwszym zdjęciu elewacja oficyn bocznej i frontowej, a na drugim tył kamienicy. Czekamy tam na balustrady balkonów.

Remont tylnej elewacji kamienicy położonej przy ulicy Teatralnej 14 w Katowicach

/
Trwa remont tylnej elewacji katowickiej kamienicy położonej przy ulicy Teatralnej 14. Prace trwają również od strony podwórza.

Remont elewacji w kamienicy przy ulicy Teatralnej 14 w Katowicach

/
Trwa remont elewacji w kamienicy przy ulicy Teatralnej 14. Remont prowadzony jest etapami. Na zdjęciu prace od strony podwórka. Remont od frontu planowany jest na końcu.

Pierwszy etap remontu elewacji frontowej w kamienicy przy ulicy Teatralnej 14 w Katowicach.

/
Rozpoczął się pierwszy etap remontu elewacji frontowej, która przeprowadzona zostanie zgodnie z ustaleniami z konserwatorem zabytków.

Wymiana stolarki okiennej w kamienicy przy ulicy Teatralnej 14 w Poznaniu

/
Ruszyła wymiana stolarki okiennej na klatkach schodowych. Zamontowane zostaną nowe drewniane okna wykonane zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków.

Wymiana instalacji elektrycznej w kamienicy przy ulicy Teatralnej 14 w Katowicach.

/
Intensywnie prowadzone są remonty klatek schodowych w kamienicy przy ulicy Teatralnej 14 w Katowicach. Pracę dotyczą montażu nowej instalacji elektrycznej w częściach wspólnych budynku. Istotne jest, aby te prace były ze sobą koordynowane, ponieważ wszystkie przewody będą prowadzone pod nowymi tynkami.

Na ukończeniu pracę przygotowawcze pomieszczenia pod SWC w kamienicy przy ulicy Teatralnej 14 w Katowicach.

/
Na ukończeniu pracę przygotowawcze pomieszczenia pod SWC w kamienicy przy ulicy Teatralnej 14 w Katowicach. Lada moment pomieszczenie przejmie Tauron Ciepło i rozpocznie montaż wymiennika, dzięki któremu w budynku będziemy mieli ciepłą wodę i ogrzewanie sieciowe.

Trwa przygotowywanie klatek schodowych do wymiany instalacji elektrycznej w kamienicy przy ulicy Teatralnej 14 w Katowicach.

/
  Trwa przygotowywanie klatek schodowych w kamienicy przy Teatralnej 14 w Katowicach do wymiany instalacji elektrycznej. Skute zostały tynki w miejscach przebiegu nowej instalacji elektrycznej, a już w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace związane z powstaniem instalacji elektrycznej dostosowanej do potrzeb zrewitalizowanej kamienicy. Wcześniej wymieniona została instalacja wodna…

Zakończyliśmy wymianę instalacji wodno kanalizacyjnej w kamienicy przy ulicy Teatralnej 14 w Katowicach.

/
W ostatni piątek (11.01.2019 r.) zakończyliśmy wymianę instalacji wodno kanalizacyjnej w kamienicy przy ulicy Teatralnej 14 w Katowicach. Remont trwał około ośmiu tygodni. Powstało sześć pionów kanalizacyjnych oraz trzy piony wodne. Nowe piony umożliwiły podział trzynastu lokali na trzydzieści sześć niezależnych mieszkań. Mieszkania 130 m.kw. zostały podzielone na sześć…

Uzyskanie warunków zwiększenia przyłącza prądu do budynku przy ul. Teatralnej 14 w Katowicach

/
Dla kamienicy przy ul. Teatralnej 14 w Katowicach uzyskaliśmy warunki zwiększenia dostaw prądu do budynku. O warunki wystąpiliśmy po określeniu zapotrzebowania, znając już plany wszystkich inwestorów w budynku.