Centrum Katowic

Opis

Wspaniała kamienica, datowana na 1893 rok. Zlokalizowana w jednej z najlepszych lokalizacji Katowic. Niedługa, bo 200-metrowa ulica Teatralna rozpoczyna się przepięknym budynkiem Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego, a kończy szkołą muzyczną. Plany miasta w stosunku do ulicy Teatralnej zakładają zmianę jej funkcji na deptak z przeważającą funkcją gastronomiczną.

Dodatkowym atutem jest bliskość kilku uczelni wyższych. Lokalizacja wydaje się więc bardzo atrakcyjna pod kątem wynajmu.

Budynek składa się z 14 lokali, w tym jednego usługowego zlokalizowanych w jednej z 3 oficyn – frontowej, bocznej i tylnej. Kamienica posiada 3 klatki i niewielkie podwórko.

Rewitalizacja zakłada wymianę dachu, renowację pionów, elewacji tylnej i frontowej, zwiększenie mocy mediów, przyłączanych do budynku, a także zagospodarowanie podwórza.

Statystyki kamienicy

Powierzchnia lokali (m2)Ilość lokaliKwota zakupuIlość inwestorów
1039,76143 300 000 zł11

Aktualności

Trwa przygotowywanie klatek schodowych do wymiany instalacji elektrycznej w kamienicy przy ulicy Teatralnej 14 w Katowicach.

/
  Trwa przygotowywanie klatek schodowych w kamienicy przy Teatralnej 14 w Katowicach do wymiany instalacji elektrycznej. Skute zostały tynki w miejscach przebiegu nowej instalacji elektrycznej, a już w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace związane z powstaniem instalacji elektrycznej dostosowanej do potrzeb zrewitalizowanej kamienicy. Wcześniej wymieniona została instalacja wodna…

Zakończyliśmy wymianę instalacji wodno kanalizacyjnej w kamienicy przy ulicy Teatralnej 14 w Katowicach.

/
W ostatni piątek (11.01.2019 r.) zakończyliśmy wymianę instalacji wodno kanalizacyjnej w kamienicy przy ulicy Teatralnej 14 w Katowicach. Remont trwał około ośmiu tygodni. Powstało sześć pionów kanalizacyjnych oraz trzy piony wodne. Nowe piony umożliwiły podział trzynastu lokali na trzydzieści sześć niezależnych mieszkań. Mieszkania 130 m.kw. zostały podzielone na sześć…

Uzyskanie warunków zwiększenia przyłącza prądu do budynku przy ul. Teatralnej 14 w Katowicach

/
Dla kamienicy przy ul. Teatralnej 14 w Katowicach uzyskaliśmy warunki zwiększenia dostaw prądu do budynku. O warunki wystąpiliśmy po określeniu zapotrzebowania, znając już plany wszystkich inwestorów w budynku.