Centrum Katowic

Opis

Wspaniała kamienica, datowana na 1893 rok. Zlokalizowana w jednej z najlepszych lokalizacji Katowic. Niedługa, bo 200-metrowa ulica Teatralna rozpoczyna się przepięknym budynkiem Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego, a kończy szkołą muzyczną. Plany miasta w stosunku do ulicy Teatralnej zakładają zmianę jej funkcji na deptak z przeważającą funkcją gastronomiczną.

Dodatkowym atutem jest bliskość kilku uczelni wyższych. Lokalizacja wydaje się więc bardzo atrakcyjna pod kątem wynajmu.

Budynek składa się z 14 lokali, w tym jednego usługowego zlokalizowanych w jednej z 3 oficyn – frontowej, bocznej i tylnej. Kamienica posiada 3 klatki i niewielkie podwórko.

Rewitalizacja zakłada wymianę dachu, renowację pionów, elewacji tylnej i frontowej, zwiększenie mocy mediów, przyłączanych do budynku, a także zagospodarowanie podwórza.

Statystyki kamienicy

Powierzchnia lokali (m2)Ilość lokaliKwota zakupuIlość inwestorów
1039,76143 300 000 zł11

Aktualności

Uzyskanie warunków zwiększenia przyłącza prądu do budynku przy ul. Teatralnej 14 w Katowicach

/
Dla kamienicy przy ul. Teatralnej 14 w Katowicach uzyskaliśmy warunki zwiększenia dostaw prądu do budynku. O warunki wystąpiliśmy po określeniu zapotrzebowania, znając już plany wszystkich inwestorów w budynku.