Tuż przy Starym Browarze

Opis

Świetnie położona kamienica narożna. Zaledwie 1,5 minuty marszu od Starego Browaru. W okolicy duża liczba restauracji. Deptakiem, który stanowi ul. Półwiejska szybko dostaniemy się na płytę Starego Rynku.

Budynek posiada 2 klatki schodowe, jedną od ulicy Rybaki, drugą od ulicy Kwiatowej. Kamienica posiada 6 kondygnacji, z tego jedną w przyziemiu, gdzie znajdują się lokale usługowe, aktualnie łączone w dużą restaurację.

Lokalizacja świetnie nadaje się pod wynajem.

W planie rewitalizacji naprawa dachu, remont elewacji i klatek schodowych, naprawa pionów, podłączenie ciepła miejskiego i zagospodarowanie podwórka.

Statystyki kamienicy

Powierzchnia lokali (m2)Ilość lokaliKwota zakupuIlość inwestorów
1074,19224 250 00012

Aktualności

Restauracja elewacji frontowej kamienicy przy ulicy Rybaki 23/Kwiatowa 12 w Poznaniu

/
Prezentujemy zdjęcia budynku od strony ulicy Kwiatowej. Zwróćcie uwagę na pięknie zdobienia, które odnawiamy z wielką starannością.

Restauracja elewacji kamienicy przy ulicy Rybaki 23/Kwiatowa 12 w Poznaniu

/
W kamienicy przy ulicy Rybaki 23/Kwiatowa 12 prace nad restauracją elewacji frontowej trwają dalej. Na zdjęciach możecie zobaczyć odrestaurowane zdobienia na elewacji od strony ulicy Kwiatowej oraz te detale, które wymagają jeszcze większego nakładu prac.

Prace nad zdobieniami elewacji kamienicy ulicy Rybaki23/Kwiatowa 12 w Poznaniu

/
Trwają pracę nad pięknymi i bardzo bogatymi zdobieniami elewacji kamienicy przy ulicy Rybaki23/Kwiatowa 12. Na zdjęciach możecie zobaczyć zarówno elementy już gotowe, jaki i te przygotowane do prac.

Podłączenie miejskiego ciepła w kamienicy przy ulicy Rybaki 23/Kwiatowa 12 w Poznaniu

/
W kamienicy przy ulicy Rybaki 23/Kwiatowa 12 ruszyły prace związane z podłączeniem miejskiego ciepła. Nowa kotłownia przygotowywana jest tak aby można było wykonać montaż węzła cieplnego przez Veolię.

Renowacja ścian w kamienicy przy ulicy Rybaki23/Kwiatowa 12 w Poznaniu

/
Zakończone zostały prace związane z renowacją wewnętrznych ścian przy wejściu do kamienicy. Na zdjęciach możecie podziwiać bogate zdobienia, które na pewno dodadzą prestiżu naszej kamienicy.

Wymiana stolarki okiennej na frontowej elewacji w kamienicy przy ulicy Rybaki 23 w Poznaniu

/
Pod koniec sierpnia zakończyła się wymiana stolarki okiennej na frontowej elewacji od strony ul. Rybaki. Chociaż nowa stolarka jest jeszcze zasłonięta rusztowaniem, to na zdjęciach można zobaczyć, jak wyglądać będą nowe, pięknie zdobione okna. Oryginalny kolor z całą pewnością doda wyrazistości i nasza odrestaurowana kamienica stanie się wśród Poznaniaków rozpoznawaln…

Wymiana stolarki okiennej w kamienicy przy ulicy Rybaki 23/ Kwiatowa 12 w Poznaniu

/
W naszej narożnej kamienicy, po zakończeniu I etapu prac na elewacji frontowej od strony ulicy Rybaki, rozstawione zostało także rusztowanie od ulicy Kwiatowej. Od strony ulicy Rybaki wkrótce wymieniona zostanie stolarka okienna. Wygląd nowych okien został wcześniej uzgodniony z Miejskim Konserwatorem Zabytków, a zgodnie z uchwałą wspólnoty mieszkaniowej wszystkie okna w kamienicy…

Wymiana instalacji sanitarnych w kamienicy przy ul. Rybaki 23/Kwiatowa 12 w Poznaniu.

/
Trwa wymiana instalacji sanitarnych w kamienicy przy ul. Rybaki 23/Kwiatowa 12 w Poznaniu. Wymianie ulega instalacja kanalizacyjna, wodna oraz CO, a wkrótce także instalacja wentylacyjna. W najbliższych miesiącach kamienica zostanie podłączona do systemu miejskiego ciepła, dlatego już za chwilę przygotowana zostanie także nowa kotłownia celem montażu przez Veolię węzła cieplnego.

Rusztowania przy kamienicy na ulicy Rybaki 23/Kwiatowa 12

/
Przy poznańskiej kamienicy położonej przy ulicach Rybaki 23/Kwiatowa 12 pojawiły się rusztowania ustawione od strony ulicy Kwiatowej. Jest to związane z przygotowaniem kamienicy do wymiany okien. W porozumieniu z Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków ustalony został kolor elewacji  - tundra 75-70%.

Przygotowanie pomieszczenia dla węzła miejskiego ciepła w kamienicy przy ulicy Rybaki 23/Kwiatowa 12

/
Rozpoczęły się prace mające na celu przygotowanie pomieszczenia dla węzła miejskiego ciepła, którego uruchomienie planowane jest z nowym sezonem grzewczym. Węzeł znajdował się będzie w piwnicy, jednak wymaga ona pogłębienia o ok. 80 cm.

Drzwi do lokali w kamienicy przy ulicy Rybaki 23/Kwiatowa 12 w Poznaniu

/
Dyskutujemy nad tym jak wyglądać mają drzwi do lokali. Być może zdecydujemy się na stylistykę surowego drewna. Pewne jest natomiast ze te z klatki schodowej przy Rybakach przejdą renowacje a te z Kwiatowej zostaną wymienione.

Renowacja poręczy i balustrad w kamienicy przy ulicy Rybaki 23/Kwiatowa 12 w Poznaniu

/
Zdemontowane  zostały poręcze i balustrady schodowe celem ich renowacji. Odnowione powrócą na swoje miejsce we wrześniu. Elementy, które są zbyt zniszczone by dało się je odnowić zostaną zastąpione nowymi wykonanymi na wzór oryginałów. Dla bezpieczeństwa na klatkach schodowych tymczasowo zostały zamontowane barierki zastępcze.

Rozbiórka starych pieców w kamienicy przy ulicy Rybaki 23/Kwiatowa 12 w Poznaniu

/
Korzystając z działającego programu KAWKA w ramach którego dofinansowywana jest wymiana pieców na paliwo stałe na te nowoczesne gazowe, lub ogrzewania elektryczne lub miejskie, w 10 lokalach trwa rozbiórka starych pieców. Uruchomienie węzła miejskiego ciepła planowane jest na wrzesień 2019.

Rozpoczęliśmy prace związane z renowacją elewacji w kamienicy przy ulicy Rybaki 23/Kwiatowa 12 w Poznaniu

/
Trwają prace związane z renowacją elewacji.  Usuwany jest stary tynk, który w wyniku upływu czasu był już zwietrzały. Jednocześnie renowacji poddawane są ozdobne elementy, te dobrze zachowane będą odnowione, a niekompletne lub brakujące zostaną odtworzone na podstawie odlewów, dla których wzór stanowią elementy oryginalne.

Rozpoczęliśmy remont kolejnej elewacji frontowej w Poznaniu tym razem w kamienicy przy ulicy Rybaki 23/Kwiatowa 12 w Poznaniu

/
Elewacja jest bardzo wystawna, ponieważ posiada dużą ilość zdobień, ale zarazem jest bardzo zniszczona. Remont elewacji podzielony jest na dwa etapy pierwszy etap obejmuje remont elewacji od ulicy Rybaki, a drugi etap od ulicy Kwiatowej. Przewidziany czas remontu to około 6-7 miesięcy, ze względu na poziom zniszczenia elewacji, ilość zdobieni i trudność ich odtworzenia. Dla nas to duże…

Zakończyliśmy pierwszy etap remontu klatek schodowych w kamienicy przy ulicy Rybaki 23/Kwiatowa 12 w Poznaniu.

/
W kamienicy zakończył się pierwszy etap remontu klatek schodowych, obejmujących renowację zdobień w sieni, a także tynkowanie ścian. W drugim etapie prowadzone będą prace związane z malowaniem oraz wymianą elementów drewnianych – stopnic, tralek oraz balustrad. Prace obejmują obie klatki, zarówno od ulicy Rybaki 23 oraz Kwiatowej 12.

Rozpoczęły się prace związane z budową nowych pionów kanalizacyjnych w kamienicy przy ulicy Rybaki 23/Kwiatowa 12 w Poznaniu.

/
W budynku przy ul. Rybaki 23/Kwiatowa 12 w Poznaniu rozpoczęły się prace związane z budową nowych pionów kanalizacyjnych. Obecne piony nie nadają się już do użytkowania i zostaną w całości zastąpione nową instalacją pionową. Powstanie kilkanaście nowych pionów, które zapewnią komfort użytkowania na następne kilkadziesiąt lat. Kilka pionów powstanie w miejscach, gdzie do…

Procedowanie programu konserwatorskiego w Kamienicy przy ulicy Rybaki 23

/
Po skonsultowaniu z Miejskim Konserwatorem Zabytków zakresu prac na klatkach schodowych, złożono program konserwatorski uwzględniający wygląd elewacji frontowej po remoncie. Z końcem roku powinniśmy otrzymać zatwierdzony przez konserwatora ostateczny wygląd naszej elewacji po przeprowadzeniu rewitalizacji.

Przygotowanie do wymiany mediów w Kamienicy przy ulicy Rybaki 23 w Poznaniu

/
Od kilku dni trwają przygotowania do rozpoczęcia wymiany instalacji w obiekcie. Prace nie były łatwe, gdyż ilość mieszkań zwiększy się z dawnych 18 lokali mieszkalnych do ponad 30. Generuje to konieczność wykonania dodatkowych instalacji wentylacyjnych oraz spalinowych. Zostały już zdefiniowane wszystkie kolizje między poszczególnymi instalacjami oraz inne trudności, które mogłyby…

Mariusz Matrejek z wizytą na kamienicy przy ul. Rybaki 23 w Poznaniu (rozpoczęcie inwestycji)

/
Reprezentację Global Investor Club zapraszamy zawsze na początku każdego projektu, w jego trakcie oraz po zakończeniu. Zobaczcie nagranie z rozpoczęcia projektu Rybaki 23/Kwiatowa 12 w Poznaniu.