.

Wchodząc w 3 dziesięciolecie XXI wieku wiele polskich miast wciąż boryka się z problemem rewitalizacji obszarów położonych w ich centrum. A przecież wszyscy chcemy aby centra naszych miast były piękne i aby tętniły życiem i energią. Misją Skarbca Kamienic jest przywrócenie świetności tym miejscom, a chcemy to robić inwestując w zaniedbane kamienice i przywracając im piękny wygląd i najlepszą funkcjonalność.

W Skarbcu Kamienic wraz z grupami inwestorów, nabywamy i restaurujemy kamienice. Nasi klienci kupują lokale po atrakcyjnej cenie, a Skarbiec nadzoruje powstanie wspólnoty i remonty części wspólnych.

Lokale Skarbca Kamienic przeznaczone są dla klientów akceptujących fakt, że znajdują się one w budynku wymagającym remontu, który potrwa jednak zdecydowanie krócej niż budowa budynku od zera. Naszym atutem jest to, że oferowane lokale mieszczą się w znakomitych lokalizacjach z doskonałą infrastrukturą komunikacyjną gdzie istnieje największe prawdopodobieństwo wzrostu wartości nieruchomości.
W zależności od struktury lokali w poszczególnych kamienicach nabyć można lokale mieszkalne, usługowe, piwnice i strychy. Wyspecjalizowani inwestorzy kupują oficyny, bądź piętra. Najwięksi eksperci potrafią doprowadzić do takich projektów, jak np. połączenie kilku lokali piwnicznych i usługowych w jedną dużą restaurację. Wielkość lokali jest zróżnicowana. Zdarzają się duże lokale przekraczające powierzchnię 200 m. kw., ale oferujemy także małe kawalerki.

Remont części wspólnej kamienicy trwa od 12 do 24 miesięcy, w zależności od jego skomplikowania. Standardowo remontujemy wszystkie część wspólne budynków, dachy, elewację oraz zagospodarowujemy podwórka. Jedną z najdłuższych faz całego projektu jest podłączenie ciepła miejskiego, ze względu na długie terminy realizacji.

Wśród naszych klientów znajdują się osoby, które potrafiły flipować nabyte u nas lokale w 48 godzin od podpisania umowy przedwstępnej (TAK! zgadzamy się na cesje), jak i tacy, którzy mieszkanie traktują jako lokatę i nie remontują go, licząc na wzrost wartości wyłącznie dzięki remontowi budynku.

Skarbie Kamienic nie ingeruje w to co nabywca chce zrobić ze swoim lokalem. Jeżeli klient chce podzielić dodatkowo lokal, czy przeprowadzić nowe piony wymagamy takiej informacji, bo wpływa to na plan remontu całego budynku. Nie zajmujemy się remontami lokali. Możemy polecić osoby/firmy, które zajmują się tego typu usługami w poszczególnych miastach.

Skarbiec Kamienic powstał przy pomocy Global Investor Club. Członkom Klubu oferta dostarczana jest w pierwszej kolejności. Każdorazowe przedłużenie członkostwa w GIC daje zniżki przy zakupach mieszkań, co powoduje, że członkostwo zwraca się przy pierwszych zakupach. Wyjątkiem od reguły członkostwa jest zakup lokalu na własne cele mieszkaniowe.

Skarbie Kamienic inwestuje także swoje środki z zakup całych kamienic i remontuje je w całości, by potem odsprzedać gotowe, wyremontowane mieszkania w pięknie odrestaurowanych i znakomicie zlokalizowanych kamienicach.