Skarb Łazarza

Opis

Jedna z ostatnich już w tej okolicy niewyremontowanych kamienic. Wybudowana na początku XX wieku, składa się z 3 oficyn.

Budynek ma 5 kondygnacji naziemnych i jedną podziemną. Każda z oficyn posiada swoją klatkę schodową.

Plan renowacji zakłada wymianę dotychczasowego ciepła indywidualnego (w większości piecyki gazowe) na ciepło miejskie. Remont generalny dachu, elewacji frontowej i tylnej, wymianę drzwi do lokali oraz okien, remonty klatek w tym wymianę instalacji i dostawienie nowych pionów.

Budynek po remoncie wkomponuje się w odrestaurowaną dzielnicę, jaką stanowić będzie Łazarz. Rewitalizacja Rynku Łazarskiego dopełni charakteru ekskluzywnej dzielnicy środmiejskiej utrzymanej w dawnej stylistyce, pełnej duszy.

Dodatkowo budynek gospodaczy w podwórzu zostanie zastąpiony rozszerzoną oficyną, by cały budynek uzyskał kształt litery U.

Statystyki kamienicy

Powierzchnia projektu (m2)Ilość lokaliKwota zakupuIlość inwestorów
1 525235 600 000 zł15

Aktualności

Renowacja klatek schodowych w kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
                  Trwa remont klatek schodowych – zarówno frontowej, jak i bocznych. Obecnie wykonano zakres prac związany z wyrównaniem ścian oraz bruzdami pozwalającymi przeprowadzić instalacje. Prace na klatkach schodowych postępować będą wraz z realizacją innych prac – nowym przebiegiem instalacji elektrycznej…

Uruchomienie kotłowni miejskiego ciepła w budynku przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
Uruchomiono system miejskiego ciepła w budynku przy ul. A. Małeckiego 21. Dziś odbyło się przekazanie kotłowni Veolii, a pierwsze lokale są już ogrzewane systemem miejskiego ciepła. Wraz z postępem remontu w poszczególnych lokalach, będą one przepinane do ogrzewania miejskim ciepłem.   Dotychczas w budynku dominowało nieekologiczne ogrzewanie piecami kaflowymi oraz gazem.…

Rozpoczęcie remontu tylnej elewacji w budynku przy ul. Małeckiego 21 w Poznaniu

/
Już od 20-go października trwa remont elewacji od strony podwórza przy ul. Małeckiego 21 w Poznaniu. Planujemy, że prace zakończą się do końca listopada. Remont elewacji frontowej nastąpi na wiosnę.