Skarb Łazarza

Opis

Jedna z ostatnich już w tej okolicy niewyremontowanych kamienic. Wybudowana na początku XX wieku, składa się z 3 oficyn.

Budynek ma 5 kondygnacji naziemnych i jedną podziemną. Każda z oficyn posiada swoją klatkę schodową.

Plan renowacji zakłada wymianę dotychczasowego ciepła indywidualnego (w większości piecyki gazowe) na ciepło miejskie. Remont generalny dachu, elewacji frontowej i tylnej, wymianę drzwi do lokali oraz okien, remonty klatek w tym wymianę instalacji i dostawienie nowych pionów.

Budynek po remoncie wkomponuje się w odrestaurowaną dzielnicę, jaką stanowić będzie Łazarz. Rewitalizacja Rynku Łazarskiego dopełni charakteru ekskluzywnej dzielnicy środmiejskiej utrzymanej w dawnej stylistyce, pełnej duszy.

Dodatkowo budynek gospodaczy w podwórzu zostanie zastąpiony rozszerzoną oficyną, by cały budynek uzyskał kształt litery U.

Statystyki kamienicy

Powierzchnia projektu (m2)Ilość lokaliKwota zakupuIlość inwestorów
1 525235 600 000 zł15

Aktualności

Piękna elewacja kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu

/
Zdjęliśmy rusztowania przy poznańskiej kamienicyna ulicy Małeckiego 21. Możecie podziwiać pięknie wykończoną i odrestaurowaną elewację frontową. Pomimo tego, że zostało jeszcze do wykończenia kilka elementów, to już prezentuje się znakomicie.

Wyjątkowe detale elewacji kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu odrestaurowane

/
Prace przy elewacji frontowej kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 zmierzają ku końcowi. Na zdjęciach możecie zobaczyć wiele odrestaurowanych i pomalowanych już wyjątkowych detali.

Trwa remont elewacji kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu

/
Elewacja frontowa kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 z dnia na dzień staje się coraz piękniejsza. Na zdjęciach można zobaczyć już większy fragment pomalowanej elewacji. Kolor jaki został wybrany przez Miejskiego Konserwatora Zabytków w oparciu o wyniki badań stratygraficznych będzie podkreślał wyjątkowość kamienicy.

Kolor elewacji frontowej kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu

/
Trwają końcowe prace związane z renowacją elewacji frontowej przy ulicy Małeckiego 21. Z pośród szerokiej palety kolorów Miejski Konserwator Zabytków wybrał taki, jaki został odkryty podczas badań stratygraficznych. Próbkę koloru możecie obejrzeć na zdjęciu.

Renowacją płyt balkonowych w kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
Trwają prace związane z renowacją płyt balkonowych w kamienicy przy ulicy Małeckiego 21. Pierwszym krokiem było zdjęcie zewnętrznej zniszczonej posadzki betonowej oraz ułożenie i zakotwienie nowego zbrojenia co można zobaczyć na zdjęciach. W kolejnym etapie nastąpi wylanie nowej posadzki betonowej oraz zamocowanie pięknie odrestaurowanej balustrady. Na koniec zostaną wymienione…

Drugi etap remontu klatek schodowych w kamienicy przy ul. Małeckiego 21 w Poznaniu

/
Trwają przygotowania do drugiego etapu remontu klatek schodowych. Na początku września nastąpi wymiana drzwi we wszystkich lokalach. Ekipy remontowe przygotowują się do osadzenia nowych drzwi.

Renowacja elewacji kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu

/
Kontynuujemy prace związane z renowacją pięknej i bardzo zdobnej elewacji kamienicy  przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu. Kamienica obfituje w wiele wyjątkowych detali, które poddawane są obecnie restauracji. Prace nie są co prawda jeszcze ukończone, ale na zdjęciach  możecie zobaczyć, jak piękna elewacja nam się zapowiada! 

Prace dekarskie w kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu

/
Trwają prace dekarskie w poznańskiej kamienicy przy ulicy Małeckiego 21. Remontowany jest dach nad frontową częścią budynku, gdzie niezbędne były prace na ok. 25% powierzchni, oraz dach w lewej oficynie, gdzie prace dobiegają końca.

Wymiana stolarki okiennej w kamienicy przy Małeckiego 21 w Poznaniu

/
W miniony piątek zakończyła się wymiana stolarki okiennej na frontowej elewacji. Co prawda efekty nie są jeszcze dostrzegalne dla przechodniów ponieważ przy kamienicy wciąż są ustawione rusztowania, ale na zdjęciach można podziwiać, jak wyglądają nowe, trójszybowe okna.  

Rezygnujemy z gazu w kamienicy przy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
W związku z tym, że kamienica została włączona w system miejskiego ciepła wspólnota mieszkaniowa postanowiła zrezygnować z przyłącza gazu. Pracownicy PGNIG na wniosek zarządcy zaślepili przyłącze, które znajduje się przy bramie prowadzącej na dziedziniec. Jest to dobra

Wymiana pionów elektrycznych w kamienicy przy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
Zakończyliśmy także wymianę pionów elektrycznych. Stara instalacja, która będzie wkrótce wycinana została przepięta na nową -dostosowaną do nowych potrzeb budynku.

Wymianę pionów wodnych w kamienicy przy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
Zakończyliśmy wymianę pionów wodnych oraz montaż nowych pionów CO. Wymienione oraz nowe piony wodne zostały przystosowane tak by właściciele nowych lokali mogli zrobić w mieszkaniach większą ilość kuchni i łazienek. Nowy pion CO jest podłączony do miejskiego systemu grzewczego.

Wymiana kanalizacji pionowej w kamienicy przy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
Zakończona została wymiana kanalizacji pionowej, która już działa! Do podłączenia jest tylko kanalizacja pozioma i tu czekamy na odpowiednia dokumentację. Wkrótce rozpocznie się wycinanie wszystkich starych instalacji. W kamienicy jest dwadzieścia pionów kanalizacyjnych co umożliwi inwestorom zrobienie dodatkowej kuchni, czy łazienki.

Renowacja balustrad w kamienicy przy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
We frontowej klatce schodowej renowacji poddane zostaną oryginalne, dobrze zachowane balustrady. Ponieważ w prawej i lewej oficynie ich stan jest znaczeni gorszy, w miejsce brakujących tralek, będą wykonane nowe – na wzór oryginalnych. Z kolei stopnice będą poddawane renowacji, lub wymieniane tam gdzie są już zbyt zużyte.

Kończymy prace związane z montażem wentylacji mechanicznej w kamienicy przy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
Kończymy prace związane z montażem wentylacji mechanicznej. Będzie ona działała we frontowej części kamienicy. Zdecydowaliśmy się na jej zamontowanie gdy okazało się że ze względu na podziały, jest potrzeba wykonania nowych przewodów wentylacyjnych. Ponieważ koszt nowej instalacji mechanicznej okazał się podobny jak renowacja wentylacji grawitacyjnej, zdecydowaliśmy, że pozostałych…

Trwa wymiana oświetlenia w kamienicy przy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
Po zakończeniu wymiany instalacji elektrycznych w częściach wspólnych w kamienicy trwa wymiana oświetlenia. Nowe świeci się już w piwnicy i prawej oficynie

Wymiana instalacji elektrycznej w częściach wspólnych w kamienicy przy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
Zakończyła się wymiana instalacji elektrycznej w częściach wspólnych. 10 maja budynek został przełączony na nową instalację zasilaną napięciem trójfazowym. Prace trwały przez cały dzień. Konieczne było wyłączenia napięcia w całym budynku. Wkrótce liczniki prądu zostaną przeniesione z lokali do szaf przygotowanych w klatkach schodowych na dole.

Rozpoczęliśmy pracę rewitalizacji elewacji frontowej w kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
Jest to bardzo duży krok w rewitalizacji całego obiektu, ponieważ elewacja jest wizytówką kamienicy. Według opinie wielu osób elewacja kamienicy przy Maleckiego 21 jest jedną z bardziej wystawnych elewacji w tej części Łazarza. Piękne zdobienia elewacji, będą odrestaurowywane lub odtwarzane. Podziwiać nowo wyremontowaną elewacją będzie można od końcówki lata 2019.

Rozpoczęła się wymiana otworów drzwiowych w kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
Rozpoczęła się wymiana otworów drzwiowych w kamienicy przy ul. A. Małeckiego 21. Prace rozpoczęto od prawej oficyny. Zgodnie z projektem rewitalizacji obiektu, wielkość wszystkich otworów drzwiowych ma zostać ujednolicona i dostosowana do obecnych norm przeciwpożarowych.

Trwa remont elewacji od strony podwórza w kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
Po wymianie okien i polepszeniu warunków pogodowych będzie można wkrótce przystąpić do ostatniego etapu prac związanych z remontem elewacji. Jeszcze w 2018 roku udało się wymienić stare nadproża i ocieplić elewacje. Wkrótce rozpoczną się także prace na szczytowej ścianie tylnej elewacji, graniczącej z sąsiednim budynkiem od strony Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Łukasiewicza…

Zakończyła się wymiana okien od strony podwórza w kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
Zakończyła się wymiana okien od strony podwórza. Stare okna pamiętały jeszcze czasy oddania kamienicy do użytku i nie zapewniały ani komfortu, ani odpowiedniej szczelności. Nowo zamontowane okna pochodzą z fabryki DRUTEX. Zamontowane zostały zewnętrzne parapety i usunięte kraty w niektórych oknach, a stare rolety zastąpiono nowymi roletami podtynkowymi jednakowymi dla całego budynk…

Rozpoczęliśmy remont klatek schodowych w kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
Rozpoczęliśmy remont klatek schodowych w kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu. Remont obejmuje między innymi poszerzenie klatki frontowej. Klatka frontowa zostaje poszerzona o pomieszczenia, które przynależały do lokali mieszkalnych.

Uzyskanie kredytu na remont części wspólnych w Kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu

/
W dniu dzisiejszym możemy pochwalić się kolejnym sukcesem. Wspólnota mieszkaniowa przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu, otrzymała kredyt na remont części wspólnych w kamienicy.

Renowacja klatek schodowych w kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
                  Trwa remont klatek schodowych – zarówno frontowej, jak i bocznych. Obecnie wykonano zakres prac związany z wyrównaniem ścian oraz bruzdami pozwalającymi przeprowadzić instalacje. Prace na klatkach schodowych postępować będą wraz z realizacją innych prac – nowym przebiegiem instalacji elektrycznej…

Uruchomienie kotłowni miejskiego ciepła w budynku przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
Uruchomiono system miejskiego ciepła w budynku przy ul. A. Małeckiego 21. Dziś odbyło się przekazanie kotłowni Veolii, a pierwsze lokale są już ogrzewane systemem miejskiego ciepła. Wraz z postępem remontu w poszczególnych lokalach, będą one przepinane do ogrzewania miejskim ciepłem.   Dotychczas w budynku dominowało nieekologiczne ogrzewanie piecami kaflowymi oraz gazem.…

Rozpoczęcie remontu tylnej elewacji w budynku przy ul. Małeckiego 21 w Poznaniu

/
Już od 20-go października trwa remont elewacji od strony podwórza przy ul. Małeckiego 21 w Poznaniu. Planujemy, że prace zakończą się do końca listopada. Remont elewacji frontowej nastąpi na wiosnę.     

Rozpoczęto podłączenie ciepła miejskiego w kamienicy przy ul. Małeckiego 21 w Poznaniu

/
Trwa podłączenie docelowego źródła ciepła przez firmę VEOILA. Pozwoli to ogrzewać wszystkie lokale ciepłem miejskim bez ryzyka indywidualnych źródeł ciepła, w szczególności piecyków gazowych. Projekt jest częściowo refinansowany. Węzeł cieplny mieści się w wydzielonym pomieszczeniu w piwnicy budynku.