Skarb Łazarza

Opis

Jedna z ostatnich już w tej okolicy niewyremontowanych kamienic. Wybudowana na początku XX wieku, składa się z 3 oficyn.

Budynek ma 5 kondygnacji naziemnych i jedną podziemną. Każda z oficyn posiada swoją klatkę schodową.

Plan renowacji zakłada wymianę dotychczasowego ciepła indywidualnego (w większości piecyki gazowe) na ciepło miejskie. Remont generalny dachu, elewacji frontowej i tylnej, wymianę drzwi do lokali oraz okien, remonty klatek w tym wymianę instalacji i dostawienie nowych pionów.

Budynek po remoncie wkomponuje się w odrestaurowaną dzielnicę, jaką stanowić będzie Łazarz. Rewitalizacja Rynku Łazarskiego dopełni charakteru ekskluzywnej dzielnicy środmiejskiej utrzymanej w dawnej stylistyce, pełnej duszy.

Dodatkowo budynek gospodaczy w podwórzu zostanie zastąpiony rozszerzoną oficyną, by cały budynek uzyskał kształt litery U.

Statystyki kamienicy

Powierzchnia projektu (m2)Ilość lokaliKwota zakupuIlość inwestorów
1 525235 600 000 zł15

Aktualności

Rozpoczęła się wymiana otworów drzwiowych w kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
Rozpoczęła się wymiana otworów drzwiowych w kamienicy przy ul. A. Małeckiego 21. Prace rozpoczęto od prawej oficyny. Zgodnie z projektem rewitalizacji obiektu, wielkość wszystkich otworów drzwiowych ma zostać ujednolicona i dostosowana do obecnych norm przeciwpożarowych.

Trwa remont elewacji od strony podwórza w kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
Po wymianie okien i polepszeniu warunków pogodowych będzie można wkrótce przystąpić do ostatniego etapu prac związanych z remontem elewacji. Jeszcze w 2018 roku udało się wymienić stare nadproża i ocieplić elewacje. Wkrótce rozpoczną się także prace na szczytowej ścianie tylnej elewacji, graniczącej z sąsiednim budynkiem od strony Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Łukasiewicza…

Zakończyła się wymiana okien od strony podwórza w kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
Zakończyła się wymiana okien od strony podwórza. Stare okna pamiętały jeszcze czasy oddania kamienicy do użytku i nie zapewniały ani komfortu, ani odpowiedniej szczelności. Nowo zamontowane okna pochodzą z fabryki DRUTEX. Zamontowane zostały zewnętrzne parapety i usunięte kraty w niektórych oknach, a stare rolety zastąpiono nowymi roletami podtynkowymi jednakowymi dla całego budynk…

Rozpoczęliśmy remont klatek schodowych w kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
Rozpoczęliśmy remont klatek schodowych w kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu. Remont obejmuje między innymi poszerzenie klatki frontowej. Klatka frontowa zostaje poszerzona o pomieszczenia, które przynależały do lokali mieszkalnych.

Uzyskanie kredytu na remont części wspólnych w Kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu

/
W dniu dzisiejszym możemy pochwalić się kolejnym sukcesem. Wspólnota mieszkaniowa przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu, otrzymała kredyt na remont części wspólnych w kamienicy.

Renowacja klatek schodowych w kamienicy przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
                  Trwa remont klatek schodowych – zarówno frontowej, jak i bocznych. Obecnie wykonano zakres prac związany z wyrównaniem ścian oraz bruzdami pozwalającymi przeprowadzić instalacje. Prace na klatkach schodowych postępować będą wraz z realizacją innych prac – nowym przebiegiem instalacji elektrycznej…

Uruchomienie kotłowni miejskiego ciepła w budynku przy ulicy Małeckiego 21 w Poznaniu.

/
Uruchomiono system miejskiego ciepła w budynku przy ul. A. Małeckiego 21. Dziś odbyło się przekazanie kotłowni Veolii, a pierwsze lokale są już ogrzewane systemem miejskiego ciepła. Wraz z postępem remontu w poszczególnych lokalach, będą one przepinane do ogrzewania miejskim ciepłem.   Dotychczas w budynku dominowało nieekologiczne ogrzewanie piecami kaflowymi oraz gazem.…

Rozpoczęcie remontu tylnej elewacji w budynku przy ul. Małeckiego 21 w Poznaniu

/
Już od 20-go października trwa remont elewacji od strony podwórza przy ul. Małeckiego 21 w Poznaniu. Planujemy, że prace zakończą się do końca listopada. Remont elewacji frontowej nastąpi na wiosnę.     

Rozpoczęto podłączenie ciepła miejskiego w kamienicy przy ul. Małeckiego 21 w Poznaniu

/
Trwa podłączenie docelowego źródła ciepła przez firmę VEOILA. Pozwoli to ogrzewać wszystkie lokale ciepłem miejskim bez ryzyka indywidualnych źródeł ciepła, w szczególności piecyków gazowych. Projekt jest częściowo refinansowany. Węzeł cieplny mieści się w wydzielonym pomieszczeniu w piwnicy budynku.