Skarbiec Kamienic

Skarbiec Kamienic to rozwiązanie dla osób poszukujących do zakupu mieszkania w niskiej cenie, ale dobrej lokalizacji. Wraz z grupami inwestorów, zrzeszonymi w Global Investor Club nabywamy i restaurujemy kamienice. Nasi inwestorzy kupują lokale po atrakcyjnej cenie, a Skarbiec nadzoruje powstanie wspólnoty i remonty części wspólnych.

Jak to działa?

1.Dla kogo przeznaczone są lokale ze Skarbca Kamienic?

Lokale Skarbca Kamienic przeznaczone są dla osób rozumiejących, że budynek wymaga remontu i remont ten może zająć chwilę – zdecydowanie jednak krótszą niż budowa budynku od zera. Nasi klienci – inwestorzy rozumieją także, że ich lokale mieszczą się w doskonałych lokalizacjach, śródmieściach, gdzie istnieje doskonałą infrastruktura komunikacyjna i gdzie istnieje największe prawdopodobieństwo wzrostu wartości nieruchomości.

2.Jakiego typu lokale można nabyć od Skarbca?

W zależności od struktury lokali w poszczególnych kamienicach nabyć można lokale mieszkalne, usługowe, piwnice i strychy. Wyspecjalizowani inwestorzy kupują oficyny, klatki, bądź piętra. Najwięksi eksperci potrafią doprowadzić do takich projektów, jak np. połączenie kilku lokali piwnicznych i usługowych w jedną dużą restaurację.

Wielkość lokali jest zróżnicowana. Zdarzają się duże lokale po ponad 200 m.kw., ale także małe kawalerki.

3.Jak dowiedzieć się o aktualną ofertę Skarbca?

Napisz do nas na kontakt@skarbieckamienic.pl.

4.Szukam mieszkania na flipa, czy Skarbiec ma ofertę dla mnie?

Jak najbardziej. Większość naszych klientów to fliperzy, którzy przyjmują różne strategie – od zmiany podziałów lokali i przeprowadzenia nowych pionów, do banalnych czynności polegających na wywietrzeniu i wysprzątaniu lokalu. Wszystko zależy od tego ile czasu i wysiłku chcesz poświęcić na swojego flipa.

5.Szukam mieszkania na wynajem, czy Skarbiec ma ofertę dla mnie?

Również. Lokale pod wynajem różnią się od tych na flipa. Nasi inwestorzy przyjmują strategię od zakupu mieszkań na frontach budynku, do zakupu pięter, bądź całych klatek i przeznaczenia ich na najem krótkoterminowy.

6.Ile trwa remont kamienicy?

Remont kamienicy trwa od 12 do 24 miesięcy, w zależności od jego skomplikowania. Standardowo remontujemy piony, instalacje, klatki schodowe, dachy, elewację oraz zagospodarowujemy podwórka. Jedną z najdłuższych faz całego projektu jest podłączenie ciepła miejskiego, ze względu na niesamowicie długie terminy realizacji u gestorów mediów.

7.Ile potrwa moja inwestycja?

Zależy od Ciebie i jak dobrym inwestorem jesteś. Wśród naszych klientów znajdują się osoby, które potrafiły flipować lokale w 48 godzin od podpisania umowy przedwstępnej (TAK! zgadzamy się na cesje), jak i tacy, którzy mieszkanie traktują jako lokatę i nie remontują go, licząc na wzrost wartości wyłącznie dzięki remontowi budynku.

8.Czy Skarbiec ingeruje w to, co chcę zrobić z lokalem?

Nie. Oczywiście jeżeli chcesz podzielić dodatkowo lokal, czy przeprowadzić nowe piony wymagamy takiej informacji, bo wpływa to na plan remontu całego budynku, ale to od Ciebie zależy czy chcesz lokal dla siebie, na flipa, czy wynajem.

9.Czy Skarbiec wyremontuje mój lokal?

Nie. Nie zajmujemy się remontami lokali. Możemy polecić osoby/firmy, które zajmują się tego typu usługami w poszczególnych miastach.

10.Co się dzieje z lokatorami w nabywanych kamienicach?

Standardowo otrzymujesz ofertę lokalu bez lokatora i tylko taki lokal możesz nabyć.

Skarbiec Kamienic dba o wszystkie strony całego projektu. Sprzedającego kamienicę, Urząd miasta, w którym kamienica się znajduje, inwestorów, ale także lokatorów. Jesteśmy dumni z tego, że z całego serca staramy się rozwiązać ich problemy mieszkaniowe w zgodzie z obyczajami i literą prawa. Po zakupie kamienicy lokator otrzymuje ofertę pozostania w lokalu lub jego wykupu na atrakcyjnych warunkach. Osobom w trudnej sytuacji pomagamy przy współpracy z urzędami miast uzyskać właściwe wsparcie. Od początku naszego istnienia zebraliśmy kilkadziesiąt referencji od lokatorów.

Osoby starsze kojarzymy z inwestorami, którzy w swoich działaniach kierują się wysoką etyką i są w stanie pogodzić cele biznesowe z możliwościami osób zamieszkujących lokale. Zdarza się także, że taki lokal pozostaje w zasobach Skarbca i nie trafia do sprzedaży.

11. Czy, aby skorzystać z oferty Skarbca muszę być członkiem Global Investor Club?

Jeżeli jesteś inwestorem to tak. Skarbiec powstał przy pomocy Global Investor Club i tylko członkom Klubu dostarczamy ofertę. Każdorazowe przedłużenie członkostwa w GIC daje zniżki przy zakupach mieszkań, co powoduje, że członkostwo zwraca się przy pierwszych zakupach.

Wyjątkiem od reguły członkostwa jest zakup na własne cele mieszkaniowe.

12.Mam kamienicę do sprzedania. W jaki sposób mogę ją zaoferować do Skarbca?

Napisz na kontakt@skarbieckamienic.pl. Otrzymasz szczegółowe informacje. Mamy dokładne wymagania dotyczące stanu prawnego i faktycznego kamienicy oraz dokumentacji, którą potrzebujemy otrzymać do rozpoczęcia procesu zakupowego.

13.Jestem pośrednikiem i chciałbym sprzedawać mieszkania ze Skarbca. Jak mogę współpracować ze Skarbcem?

Jeżeli Twoimi klientami są inwestorzy, którzy flipują, albo wynajmują, bądź osoby poszukujące lokali na własne cele mieszkaniowe – zapraszamy do współpracy. Prosimy o kontakt pod email kontakt@skarbieckamienic.pl.

Nie znajdujesz odpowiedzi na Twoje pytanie. Napisz do nas!